Opóźnienie miesiączki po przerwaniu antykoncepcji hormonalnej

witam, przygotowujac sie do zabiegu chirurgicznego, przerwalam antykoncepcje po 3 tabletkach, ostatnia tabletke Yaz wzielam 13 marca, dzis jest 8 kwiecien a ja nie mam miesiaczki, jedynie lekkie jednorazowe pobrudzenie wkladki higienicznej jakies 4 dni temu, do tej pory wspolzylam 3 razy, stosunek przerywany, test ciazowy jest negatywny. czy po takim przerwaniu tabletek normalny moze byc brak miesiaczki lub jej opoznienie?

Piotr Pilarski

Tak jest to normalne. Jeśli cykl nie wyrówna się w ciągu 3 miesięcy sugeruję wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam.