Opóźnienie miesiączki po zakończeniu antykoncepcji hormonalnej

Mam 19 lat, miesiączkuję dopiero od 3 lat. Przez półtorej roku brałam tabletki **** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna), ostatnio i bardzo nagle zdecydowałam się je odstawić. Wybrałam blister do końca, skończyłam go dokładnie 11.02, dwa dni później współżyłam z chłopakiem, a 15.02 dostałam miesiączkę. Jednak teraz z moich poprzednich obliczeń powinnam miesiączki dostać 08.03, ale jej nie dostałam do tej pory. Wcześniej, przed spodziewaną miesiączka byłam u lekarza i stwierdził, że mam mała nadżerkę. Dodam jeszcze tylko, że przed rozpoczęciem antykoncepcji hormonalnej miałam nieregularną miesiączkę (ginekolog powiedziała mi, że prawdopodobnie u mnie ureguluje się ona dopiero po urodzeniu dziecka), i byłam w sytuacji, kiedy to jajeczko "utknęło" w jajowodzie, i miałam opóźnioną miesiączkę. Obecnie nie mam żadnych objawów, które by wskazywały na podejrzewanie ciąży, w terminie spodziewanej miesiączki wystąpiły objawy jej wystąpienia (specyficzny ból jajników promieniujący na nerki, problemy z cera tzn. krostki i tzw. Pryszcze, itp.). Moje pytanie brzmi, na ile prawdopodobne jest to, że jestem w ciąży, czy to po prostu mój rozregulowany organizm?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przez pierwsze kilka miesięcy po odstawieniu tabletek cykl jest często rozregulowany. Nie można więc spodziewać się, że od razu miesiączki zaczną pojawiać się w odstępach równych jak w zegarku. Krwawienie, które pojawiło się 15.02, nie było prawdziwą miesiączką, lecz krwawieniem z odstawienia. Trudno przewidzieć dokładnie, kiedy pojawi się teraz miesiączka (sądząc po objawach, być może już bardzo niedługo). Jeśli nie współżyła Pani po krwawieniu, to nie ma dużych szans na ciążę. Jakieś jednak istnieją także w tym wypadku, tak więc radzę wykonać już teraz test z moczu.

Pozdrawiam serdecznie!