Opóźnienie miesiączki u 46-latki

Mam 46 lat i do tej pory miałam regularne miesiączki. Oddaję honorowo krew, oddawałam 14-06-2014 i 18-08-2014. ostatnią miesiączkę miałam 01-08-2014 do tej pory nic. Wykonałam 3 testy wynik był negatywny ostatni test robiłam w niedzielę. Mam również podejrzenie objawu Reynoldsa. Co może być przyczyną opóźnienia?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przyczyn może być wiele. Najpoważniejsze z nich to wahania hormonalne lub menopauza.