Opóźnienie okresu a petting w bieliźnie

Dzień dobry Mam 23 lata moje cykle trwaja mqax 28 dni czasem okres mi sie poznia do 3 dni. Ostatni okres wypadł 20 wrzesnia, a 5 i 6 października uprawiałam petting w bieliźnie nie było wytrysku za to ostre pocieranie. ( potencjalnie mogły to byc dni plodne) nastepnie 10 pażdziernika doszło do plamienia brązowa wydzielina trwało to 4 dni. Obecnie jestem 6 dni bez okresu 22 października zrobułąm test wyszedł negatywny. Mogę być w ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. Za brakiem ciąży przemawia także wynik testu ciążowego. Przyczyną braku krwawienia oraz występowania brązowych plamień mogą być zaburzenia hormonalne. Jeśli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.