Opóźnienie okresu a wykluczona ciąża

dziś jest już 9 dzień jak spóżnia mi się okres. ciążą jest wykluczona. jakie mogą być przyczyny? dodam że okresmam regularny a jeśli się spoźnia to nie więcej niż 6 dni
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli okres potrafi spóźniać się 6 dni to nie ma Pani regularnych cykli.
Ciążę można wykluczyć wykonując minimum 2 testy ciążowe nie wcześniej niż w dniu planowanej miesiączki. Najbardziej wiarygodną metodą wykluczającą lub potwierdzającą ciążę jest oznaczenie hormonu beta-HCG we krwi.
Zarówno problem samych nieregularnych miesiączek jak i przedłużający się jej brak w tym cyklu, powinny zostać skonsultowany u lekarza ginekologa.