Opóźnienie okresu przy braku ciąży

Witam.
Jakieś 5 tygodni temu byłam u ginekologa ponieważ spóźniał mi się okres, zalecił mi wykonanie testu, ale powiedział, że za 2 tyg. powinnam mieć miesiączkę. Zrobiłam test i był tylko jeden pasek, a okresu do tej pory nie mam. Już odchodzę od zmysłów, ponieważ to bardzo długo.
Proszę mi powiedzieć, co mam zrobić?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Jakieś 5 tygodni temu byłam u ginekologa ponieważ spóźniał mi się okres, zalecił mi wykonanie testu, ale powiedział, że za 2 tyg. powinnam mieć miesiączkę. Zrobiłam test i był tylko jeden pasek, a okresu do tej pory nie mam. Już odchodzę od zmysłów, ponieważ to bardzo długo.
Proszę mi powiedzieć, co mam zrobić?

Witam!
Testy ciążowe w początkowym okresie ciąży dają czasem wyniki fałszywie negatywne. Powinna Pani powtórzyć test (teraz, po tak długim czasie od ostatniej miesiączki, już z pewnością można będzie zaufać wynikowi). Ciąża jest prawdopodobna szczególnie, jeśli wcześniej miała Pani regularne cykle. Należy jednak pamięta, że u każdej zdrowej kobiety miesiączka ma prawo opóźnić się lub nawet w ogóle nie pojawić się od czasu do czasu (np. raz na rok). Może Pani również cierpieć na zaburzenia hormonalne. Jeśli wynik testu będzie negatywny, proszę poczekać jeszcze do terminu kolejnej miesiączki i, jeśli ta nie wystąpi, udać się do ginekologa.
Pozdrawiam serdecznie!