Opóźnienie okresu przy zastosowaniu leku Anknenormin

Witam.Od ok.2,5 mies.zażywam aknenormin. Zażywałam go już kiedyś i reakcja org.była taka jak teraz, czyli wystąpiło opóźnie miesiączki w pierwszym cyklu o tydzień, teraz okres spóźnia mi się 3 tyg.Dla pewności wykonałam test ciążowy-wyszedł negatywnie.Od 7dni mierzę temp.w pochwie więc nie mam punktu odniesienia, ale niezmiennie wynosi ona 37.2 st. Czy to oznacza, że owulacja wystąpiła później i jestem w fazie wyższych temp.i powinnam spodziewać się niedługo okresu, czy wybrać jednak do lekarza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli miesiączka opóźnia się już 3 tygodnie a test ciążowy jest negatywny warto skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. Niemniej jednak warto skorzystać z porady ginekologa.