Opóźnienie przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej w pierwszym tygodniu zażywania

Witam! Współżyłam z chłopakiem w pierwszym tygodniu brania tabletek w środę, a w sobotę zapomniałam wziąć tabletki, którą powinnam wziąć o 20 i wzięłam ją w niedzielę około 9 rano. Czy jest duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Pozdrawiam

Witam serdecznie! W opisanym przypadku doszło do 13-godzinnego opóźnienia w przyjęciu tabletki. Producenci podają, iż dopuszczalne jest maksymalnie 12-godzinne spóźnienia. Przyjęcie tabletki po tym czasie powoduje osłabienie skuteczności preparatu i wiąże się z podwyższeniem ryzyka ciąży. Jako że sytuacja miała miejsce w pierwszym tygodniu blistra, ryzyko to jest jeszcze bardziej podwyższone. W obecnej sytuacji powinna Pani stosować dodatkowe metody zabezpieczenia do piątku,a w czasie przerwy wykonać test ciążowy. Pozdrawiam