Opóźnienie przyjmowania kolejnego opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam problem jeśli chodzi o zażywanie tabletek anty, zażywam je od 2 miesięcy i po 7 dniach przerwy zapomniałam sobie zażyć tabletek i przypomniałam sobie dopiero po 3 dniach..Nie wiem co mam zrobić czy normalnie kontynuować zażywanie czy poczekać dopiero do pierwszego dnia miesiączki i rozpocząć to opakowanie ? I czy po takim miesiącu przerwy i powrotu do tabletek antykoncepcja będzie skuteczna jeśli zacznę zażywanie od pierwszego dnia miesiączki ? Proszę o jak najszybszą odpowiedź

Aleksander Ropielewski

Lepiej poczekać do kolejnego krwawienia miesiączkowego. W takim przypadku pełna ochrona antykoncepcyjna zostanie osiągnięta po 7 dniach od rozpoczęcia kolejnego opakowania.