Opóźnienie przyjmowania nowego opakowania tabletek antykoncepcyjnych o 2 tygodnie

Witam serdecznie:) Mam pytanko, bo nie wiem czy zrobiłam dobrze i czy nie jestem w ciąży. Biorę tabletki Y***od października zeszłego roku i niedawno postanowiłam sobie inaczej ustawić tabletki, bo zawsze wypadał mi okres w weekendy, a ja wolałabym go mieć w tyg. i po zakończeniu różowych tabletek zawsze dostawałam okres 3 i 4 dnia białych tabletek (nieaktywnych), a tym razem dostałam go dzień później, czyli powinnam wtedy zacząć brać tabletkę 1różową z nowego opakowania, a tego nie zrobiłam, bo chciałam sobie przesunąć branie tabletek z nowego opakowania dwa dni później. Było to tak, że we wtorek wzięłam 4-ta białą tabletkę dwa dni przerwy i dopiero w piątek wzięłam pierwszą różową tabletkę z nowego opakowania. Tylko, że w środę dostałam okres, ale niezależnie od tego wzięłam dopiero w piątek 1 tabletkę różową z nowego opakowania i okres mój trwał do poniedziałku następnego tyg. Jest dwa tygodnie od zaistniałej sytuacji, o której pisze. A wczoraj fatalnie się poczułam, byłam osłabiona, było mi niedobrze, wymiotowałam i strasznie bolała mnie głowa i brzuch. Czy przyczyną może być ciąża? Dziś się już czuję dużo lepiej, jedyne co mi zostało to ból brzucha, a nic z poza ww rzeczy nie wystąpiło. Proszę o pomoc, bo nie wiem co mam robić, czy zrobić sobie test ciążowy, czy czekać do końca opakowania tabletek (9różowych+4białe) i zobaczyć czy dostanę okres? Proszę o pomoc! PS. trochę skomplikowanie to napisałam, ale chciałam wszystko zawrzeć w moim pytaniu, w razie niezrozumienia proszę o pytanie pomocnicze które by naprowadziło Pana/Panią na odpowiedzenie na moje pytanie. Z góry bardzo bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam:)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Postąpiła Pani niewłaściwie wydłużając przerwę. Mogło to skończyć się ciążą (proponuję wykonać test ciążowy jeszcze raz i jeśli wyjdzie negatywnie, kontynuować przyjmowanie tabletek).
Na przyszłość proponuję raczej przyjmować mniej tabletek aktywnych niż wydłużać przerwę!