Opóźnienie w przyjęciu 15. tabletki antykoncepcyjnej

Witam. Pominęłam 15 tabletkę w blistrze. Czas brania tabletek to 20.00 jednak moja Pani doktor powiedziała, że nawet jesli wezme o 21-22 to nie ma znaczenia.Więc jeśli nie mam czasu o 20 to zdarza się poślizg. Stąd moje pytanie zorientowałam się rano i ok 9:30 połknęłam tabletkę. Czy brać tabletki normalnie czy zastosować tabletki bez 7-dniowej przerwy ? Z góry dziękuje za pomoc
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli poprzednią tabletkę przyjęła Pani o 20 to obecną sytuację należy traktować jako opóźnienie powyżej 12 godzin. Postępowanie w przypadku pominięcia tabletki w 3 tygodniu znajdzie Pani w ulotce dla pacjenta. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem