Opóźnienie w przyjęciu dwóch pierwszych tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Dzis mija drugi dzien jak powinnam zaczac brac tabletki z pierwszego tygodni.lecz ich nie biore bo nie zakupilam. Ostatnia tabletke z ostatniego blistra wzielam w srode a pierwsza tabletke z pierwszego tygodnia powinnam wziac wczoraj dzis powinnam brac dfuga. Nie robilam sobie przerwy na miesiaczke poniewaz jej nie chcialam. Czy jeslzaczne brac jutro tabletki to zmiejszy sie ochrona przed zajsciem w ciaze?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Rozumiem, że w opisanej sytuacji przerwa pomiędzy kolejnymi opakowaniami tabletek wyniesie 3 dni? Jeśli tak to ochrona przed ciążą nie zostanie zmniejszona. Jeśli zaś przerwa wynosi 10 dni to należy liczyć się z osłabieniem ochrony antykoncepcyjnej. W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.