Opóźnienie w przyjęciu ostatniej aktywnej tabletki antykoncepcyjnej

Witam, współżyłam z chłopakiem w sobotę wieczorem. Tabletki zawsze biorę o 22, w niedzielę zapomniałam zażyć ostatniej (24.) tabletki białej, wzięłam ją w poniedziałek o 12. Nie miałam dostępu do ulotki, zażyłam więc pominiętą ostatnią tabletkę antykoncepcyjną, tego samego dnia wieczorem zażyłam tabletkę placebo. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę?

Witam serdecznie! W opisanej sytuacji doszło do 14-godzinnego opóźnienia, dlatego mogło dojść do obniżenia skuteczności preparatu. Ze względu na fakt, iż była to jednak ostatnia tabletka aktywna, dla zachowania działania antykoncepcyjnego, może Pani przyjąć w tym cyklu tylko 3 tabletki placebo, a następnie rozpocząć nowe opakowanie preparatu. Skrócenie przerwy od substancji aktywnej zapewni Pani stałe zabezpieczenie. Pozdrawiam