Opóźnienie w przyjęciu pierwszej tabletki

Dzień dobry, biorę tabletki antykoncepcyjne 24+4 placebo. W środę zapomniałam o ostatnim placebo, które połknęłam w czwartek, kiedy już powinnam zażyć pierwszą tabletkę z nowego opakowania. Zorientowałam się dopiero w piątek, ale już po upływie 12 godzin. Łyknęłam zapomnianą tabletkę ok. 13, a wieczorem wezmę następną z kolei. Ostatni raz kochałam się z mężem w niedzielę, czyli ok. 4 dni przed "zapomnieniem" pierwszej tabletki. Dodam, że w środę zaczęło się u mnie krwawienie. Czy jest ryzyko, że mimo wszystko doszło do zapłodnienia czy można to wykluczyć? Pozdrawiam i proszę o możliwie szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie można wykluczyć ciąży, chociaż jest ona mało prawdopodobna. Proponuję stosować dodatkowe zabezpieczenie przez tydzień oraz 10 dni po stosunku wykonać test ciążowy.