Opóźnienie w przyjęciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej Kontracept

Witam mam pytanie. Biorę tabletki antykoncepcyjne Kontracept od dwóch lat. Zawsze brałam je o tej samej godzinie o 6:00. Niekiedy brałam je 10 minut wcześniej lub później. Ostatnio zaczęłam nowy blister i zapomniałam zabrać tabletki, więc wzięłam ją jak najszybciej o godz. 14:30, a następnego dnia normalnie o 6:00. Czy antykoncepcja została zachowana ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, postępowanie w przypadku opisanej sytuacji szczegółowo opisane jest w ulotce stosowanego leku. Z reguły jednorazowe opóźnienie przyjęcia tabletki <12h nie ma wpływu na osłabienie działania antykoncepcyjnego.