Opóźnienie w przyjęciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej po przerwie

Witam, Wzięłam pierwszą tabletkę(Novynette)12,5h za późno(zawsze biorę o 20, a teraz wzięłam następnego dnia o 8.30) Na opakowaniu jest napisane, że opóźnienie nie może wynosić więcej niż 12h. I stąd moje pytanie, czy jest to na tyle krótkie przesunięcie, że mogę mieć pewność, że jestem zabezpieczona? Możliwe, że przed przerwą tabletkę wzięłam z opóźnieniem ok 30 min, 1 h . Czy powinnam stosować przez 7 dni dodatkową antykoncepcję żeby mieć pewność? Czy może dłużej niż 7 dni? Bardzo proszę o odp

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuję nie wykonywać przerwy pomiędzy kolejnym opakowaniem.