Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej i wymioty a ryzyko ciąży

Witam, W piątek powinnam wziąć tabletkę antykoncepcyjną o godz.15 niestety zapomniałam o tym i przyjęłam ją dopiero ok. godz. 22 na dodatek tego samego dnia ok godz 1 w nocy wymiotowałam. Nie wzięłam dodatkowej tabletki, zrobiłam to dopiero w sobotę o godz 15. Dodam, że w sobotę doszło do stosunku z moim partnerem, który skończył we mnie. Zdaję sobie sprawę, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest duże.. Kiedy moge wykonać test? Czy mogę to zrobić przed spodziewaną miesiączką?

Witam. Test ciazowy najlepiej wykonać co najmniej 14 dni po stosunku. Prawdopodobieństwo ciąży w tym przypadku nie jest jednak duże, dodatkowa tabletka najpewniej zdążyła się wchłonąć w okresie poprzedzającym wymioty.