Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej w drugim tygodniu

Witam! Zażywam tabletki antykoncepcyjne od 3 miesięcy. Każde opakowanie zaczynam w piątek o godz. 20. Ostatnio wzięłam 11 i 12 tabletkę z opakowania z 15-godzinnym opóźnieniem. 11 tabletkę miałam wziąć w niedzielę o 20, ale wzięłam w poniedziałek o 10. I podobnie zrobiłam z tabletką poniedziałkową, którą wzięłam o 10 rano we wtorek. Natomiast tabletkę wtorkową wzięłam normalnie we wtorek o stałej porze. Następnego dnia odbyłam stosunek bez zabezpieczenia. Czy muszę zażyć antykoncepcję po stosunku? I czy dokończyć opakowanie tabletek? I kiedy zacząć brać nowe opakowanie? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Witam serdecznie!

Producent podaje, że przyjęcie tabletki z ponad 12-godzinnym opóźnieniem może osłabić skuteczność preparatu. Podaje również, iż pominięcie tabletki w 2 tygodniu blistra nie odbija się na działaniu antykoncepcyjnym. analizując całą przedstawioną przez Panią sytuację, można stwierdzić, że jedynie jedna tabletka została przyjęta po wyznaczonym terminie (kolejna przyjęta 24h później, a następna 10 godzin później), a zatem nie doszło do zniesienia działania preparatu. Zgodnie z wytycznymi podanymi przez producenta, nie ma zatem wskazań do zastosowania antykoncepcji hormonalnej. Dalsze tabletki powinna Pani przyjmować zgodnie z ustalonym wcześniej schematem.

Pozdrawiam