Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej w drugim tygodniu stosowania

Witam! W poniedziałek 24.12 rano zapomniałam wziąć pigułki Yasminelle, trwa 2 tydzień przyjmowania tabletek z obecnego blistra. Przyjęłam pominiętą tabletkę dopiero we wtorek późnym wieczorem. I normalnie w środę wieczorem następną. Jednak chyba już mój organizm zareagował na odstawienie - nie przyjmowałam tabletki od niedzieli rano do wtorku wieczorem - i dziś (czwartek) pojawiło się niewielkie plamienie. Czy teraz mam odstawić tabletki i zacząć nowe opakowanie w poniedziałek (tak jakby tydzień przerwy od pominięcia tabletki)? Czy brać dalej opakowanie? Pozdrawiam Magda

Lek. Marta Hat

Witam! Jeżeli pominięta została tabletka antykoncepcyjna z drugiego tygodnia - należy postępować w następujący sposób: zażyć pominiętą tabletkę jak najszybciej po zorientowaniu się o pomyłce - nawet jeżeli należałoby przyjąć na raz dwie tabletki. Jeżeli przerwa po przyjęciu pominiętej tabletki nie wyniosła więcej niż 24h antykoncepcja została zachowana - tzn. jeżeli we wtorek wieczorem przyjęła Pani dwie tabletki na raz nie należy stosować dodatkowych metod antykoncepcji, jest ona zachowana. Pozdrawiam