Opóźniona miesiączka a negatywny test

witam. 21.10.2013 powinnam dostać miesiączke, robiłam po 4 dniach test i wyszedł negatywny, czy to za wcześnie na test? Uprawiam sex z mężem bez zabezpieczenia ale uważamy. powiem szczerze, ze lekko pobolewa mnie brzuch i mam taki nabrzmały i dosć szęściej robie siusiu niż wcześniej...Czy moge byc w ciąży? kiedy moge zrobić kolejny test c?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Test ciążowy najlepiej wykonać po 14 dniach od ostatniego stosunku. Współżycie bez zabezpieczenia znacznie zwiększa ryzyko ciąży. Jeśli powtórne badanie wykluczy ciążę a krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.