Opóźniona miesiączka czy ciąża?

Dobry wieczór!
Bardzo proszę o pomoc, ostatnio współżyłam 15 stycznia, stosunek przerywany, okres dostałam 22 stycznia, normalny, później 22 lutego, nie mam regularnych miesiączek. Powinnam następny okres dostać 25 marca, ale byłam trochę chora i brałam leki z witamina C, jadłam mnóstwo cytrusów. Wiem, że to opóźnia również @.

31 marca wieczorem robiłam test, wyszedł negatywnie, 3 kwietnia dostałam upławy do 8 kwietnia, chyba 10 robiłam test z rannego moczu i znów wynik był negatywny, a okresu dalej nie było. Zrobiłam więc kolejny test, chyba 13, również rano i znów jedna kreska.
Co mam robić, czy istnieje prawdopodobieństwo ciąży? Strasznie się boję, dodam jeszcze, że miałam nagłe przeżycie w rodzinie śmierć, może to też ma wpływ? Nie mam żadnych objawów, może nieraz mnie boli brzuch.
Bardzo proszę o pomoc, zaraz oszaleje. Naczytałam się tak dużo różnych przypadków:(
Pozdrawiam, Karolina

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Najprawdopodobniej przyczyną spóźniania się miesiączki jest przeżywany przez Panią stres- to dość powszechne zjawisko. Skoro ostatni stosunek miał miejsce aż 3 miesiące temu, to z pewnością test z moczu wykazałby już wynik pozytywny! Proszę więc spokojnie czekać na krwawienie. Pojedyncze zaburzenia cyklu są normalne, nawet u w pełni zdrowych kobiet. Jeżeli znaczne nieregularności cyklu będą się powtarzać w kolejnych miesiącach, konieczna może być jednak diagnostyka hormonalna.
Pozdrawiam serdecznie!