Opóźniona miesiączka po odstawieniu antykoncepcji

odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i spóżnia mi się okres,pobolewa brzuch a na dodatek raptownie zmalaly piersi.Czy zawsze po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych organizm i ciało tak reaguje?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objawy jakie Pani podaje są najprawdopodobniej wynikiem wahania hormonalnego spowodowanego odstawieniem tabletek. Nie jest to reakcja, która występuje u każdej kobiety stosującej antykoncepcję jednak nie należy się także tym zbyt przejmować jeżeli tylko objawy te nie trwają zbyt długo.