Opóźniona miesiączka, zawroty głowy i przybieranie na wadze

Witam, mam 22 lata. do zeszłego miesiąca okres dostawałam zawsze co do dnia natomiast w tym miesiącu dość że okres dostałam 4 dni po to jeszcze mam uciążliwe zawroty głowy. i w zeszłym miesiącu w ciągu 1,5 miesiąca przytyłam 13 kg gdzie już u mnie występuje nadwaga dodam że nigdy nie miałam problemów z wagą. Normalnie zdrowo jadam i ćwiczę . Pojawiły się na udach rozstępy.

Witam Panią,
Przede wszystkim powinna Pani wykonać podstawowe badania krwi, sprawdzić cukier, poziom hormonów oraz zbadać tarczycę aby wykluczyć niedoczynność. Jeżeli z badań wyjdzie wszystko w porządku należałoby bliżej przyjrzeć się Pani diecie. Być może wzrost wagi zaburzył gospodarkę hormonalną i stąd nieregularność miesiączki.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk