Opóźniona o tydzień miesiączka

Dzień dobry,
bardzo mnie nie pokoi jedne pytanie. Ostatnią miesiączkę miałam 24 grudnia 2009r, a już od 18 stycznia z mężem planujemy drugie dziecko. Czy mogłam zajść w ciążę w te dni, bo w tym miesiącu miesiączka spóźnia się już na tydzień?
Czuję ból brzucha i bolą mi plecy, ale robiłam testy i są negatywne. Czy mogę być w ciąży?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Test ciążowy przeprowadzony w okresie spodziewanej miesiączki może dać wynik fałszywie negatywny, ze względu na niski jeszcze poziom hormonu hCG we krwi. Proponuję odczekać kilka dni i wykonać test ponownie. Ewentualnie, jeżeli nie chce Pani czekać, można wykonać dokładniejszy test z krwi. Najprawdopodobniej jednak w czasie kiedy zaczęli Państwo starania była Pani już po owulacji (ma ona miejsce zazwyczaj ok. 14 dni przed miesiączką) i opóźnienie krwawienia jest spowodowane czym innym (stres, zaburzenia hormonalne).  Test wykonać jednak oczywiście trzeba.
Polecam artykuł na naszym portalu: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0

Pozdrawiam serdecznie!