Opóźniona pierwsza tabletka z blistra

Dzisiaj (4. dzień miesiączki) przyjęłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. Jest to pierwsze opakowanie. Czy w tym miesiącu tabletki będą już działać i jeśli tak to od którego dnia będą mogła być już pewna, że jestem zabezpieczona?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Dodatkowe zabezpieczenie konieczne jest przez pierwsze 7 dni stosowania tabletek. Po tym czasie (zakładając regularne przyjmowanie preparatu) działanie antykoncepcyjne będzie pełne.