Opóźniona zmiana plastra a możliwość ciąży

W ostatnim czasie współżyłam z partnerem powiedzmy w środę, a w pon miałam zmianę plastra, oczywiście zapomniałam i zmieniłam w piątek.Nie dostałam wówczas miesiączki ani plamienia, było to 2tyg. temu. Teraz dostałam miesiączkę (po 5dn. od oklejenia plastra). Miesiączka ta jest inna niż zwykle- skurcze okropne (jakbym miała urodzić , jestem już mamą), do tego bardzo duże skrzepy i kolor krwi dosyć ciemny.Czy mogłam zajść w ciąże i poronić jakoś przedwcześnie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji wszystko jest możliwe. Prawdopodobnie jest to związane jednak nie z ciążą a wahaniami hormonalnymi. Warto zgłosić się do ginekologa.