Opóźnione przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej Naraya Plus

Witam. Mam następujące pytanie. Tabletki Naraya Plus biorę już rok czasu. Tabletkę zawsze biorę o 22 jednak w poniedziałek zapomniałam jej wziąść bo zasnęłam wzięłam ją o 2:30 w nocy. We wtorek wzięłam już normalnie o 22 Czy ta tabletka zadziałała.? Dobrze postąpiłam.? Czy nadal mogę brać tabletki o 22.? Proszę o pilną odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tak niewielkie opóźnienie w przyjęciu tabletki nie ma negatywnego wpływu na skuteczność antykoncepcji. Nie ma powodów do niepokoju.