Opóźnione rozpoczęcie nowego opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, od 3 lat regularnie biore tabletki NOVYNETTE i moze z 3 razy zdażyło mi sie zapomniec lub przyjąć tabletkę pozniej. Zawsze biore w poniedziałek o 21 nowe opakowanie po przerwie 7 dniowej( na okres )konczy sie w niedziele. Niestety wczoraj zapomnialam ze nie wykupiłam tabletek i wzielam ja dopiero dzis (wtorek)14 a w zeszły poniedziałek odbylam stosunek. To bylo nowe opakowanie czy mam sie martwic prosze o pomoc?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli poprzedni stosunek odbył się 7 dni wcześniej, to właściwie nie ma powodów do niepokoju. Proszę tylko pamiętać, że ze względu na opóźnienie w przyjęciu tabletki powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie przez pierwsze 7 dni nowego opakowania.