Opóźnione zażycie jednej tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko zajścia w ciążę

Witam, w sobotę odbyłam stosunek płciowy, a we wtorek zapomniałam przyjąć tabletkę. Była to 8 tabletka z blistra Yasmine, przyjęłam ją razem z 9 tabletką. Następnego dnia przyjęłam 10 tabletkę, jednak obawiam się, że 24-godzinne opóźnienie w przyjęciu 8 tabletki, a 3 dni wcześniej stosunek - mogły spowodować, że jestem w ciąży. Nie wiem, co mam dalej robić, czy przyjmować tabletki dalej, czy odstawić? Proszę o pilną odpowiedź. Pozdrawiam!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Postąpiła Pani prawidłowo. Przyjmując opóźnioną tabletkę razem z kolejną, zredukowała Pani ryzyko zajścia w ciążę i jest ono bardzo nieduże. Teraz przez 7 dni od dnia, w którym przyjęła Pani 2 tabletki, nie powinna Pani współżyć bądź powinna Pani używać dodatkowo prezerwatywy. Nie ma potrzeby odstawiać tabletki. Pod koniec 7-dniowej przerwy należy wykonać test ciążowy. Jeśli jego wynik będzie ujemny, może Pani rozpocząć kolejne opakowanie tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!