Opóźnione zażycie tabletki antykoncepcyjnej

Witam. Biorę tabletki anty od kilku miesięcy o godz. 18. Ostatnia tabletkę z blistra powinnam wziąc w sobotę, jednak o niej zapomniałam i wzięłam ją o 7.30 w niedzielę (chociaż moglam uznać ten dzień jako pierwszy dzien przerwy). Moje pytanie brzmi, czy jestem tak samo chroniona i czy mogę przyjąć tabletkę z nowego opakowania np dwa dni wczesniej, czyli w piątek i czy wtedy bede rownie dobrze chroniona???
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W zaistniałej sytuacji nie ma przeciwwskazan do skrócenia przerwy.