Opóźniony rozwój mowy u 7-letniego dziecka

Moja 7latka bardzo mało mówi (opóźniony rozwój mowy i badania w kierunku autyzmu).do tej pory starala się cos powiedzieć albo po swojemu opowiadala co robila i co chce.Lecz od 2tygodni ja ja o cos pytam np."jak bylo w szkole?" A ona po mnie powtarza to samo.i tak caly czas ja cos do niej mowie a ona to powtarza.czemu to u niej teraz nastąpiło,skoro wcześniej tak nie było!

Witam

U Pani córki mogły pojawić się echolalie czyli powtarzanie pewnych wcześniej zaslyszanych zwrotów ale niekoniecznie adekwatnie do sytuacji.
Aby uniknąć takich jak i innych niepożądanych zachowań córka powinna być pod stałą opieką psychologa i logopedy, którzy będą wspierać jej rozwój.

Pozdrawiam
Joanna Gałczynska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl

Witam. Jeśli 7 letnie dziecko bardzo mało mówi, zaś teraz nawet nastąpił regres w rozwoju mowy - konieczna jest konsultacja u lekarza neurologa celem znalezienia przyczyn tego zaburzenia rozwoju mowy. Ważne jest także to, aby Córka została zdiagnozowana w ośrodku specjalizującym się w diagnozie autyzmu. I niezbędna jest także intensywna terapia neurologopedyczna.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl