Opryszczka, bolące i swędzące obrzęki na policzku

witam, co jakiś czas jednocześnie wyskakuje mi kulka pod rzuchwą na wysokości języka ,wielkości orzecha laskowego, boli przy dotknięciu. Jednocześnie pojawia się też coś w rodzaju opryszczki bolące i swędzące obrzęki na poliku, często mam to po wypicu alkoholu lub kiedy przemarznę. po czasie to się wchłania. co to jest? czy robić jakieś badania? usg węzłów chłonnych robiłam (w momencie kiedy tej kulki nie było) ale wyniki były ok.

Prawidłowo przy stanie zapalnym , którym jest u pani ognisko opryszczki odczynowo powiększają się okoliczne węzły chłonne, aby proces zapalny nie rozprzestrzeniał się dalej . Jest to obrona organizmu- prawidłowe zjawisko.
Dorażnie na zmianę na policzku stosować maśc p-wirusową np Avirol, Zovirax. Pozdrawiam