Opryszczka na ustach i HPV a zarażenie partnera po seksie oralnym

Witam. Od ładnych kilku lat jestem nosicielką wirusa HPV na ustach, pojawia się on jednak sporadycznie w postaci opryszczki o małym nasileniu Zwykle po prawie tygodniu usta są już zaleczone i nie ma śladu, lecz nie w tym problem. Mianowicie jakiś czas temu podczas gdy miałam opryszczkę na ustach doszło do seksu oralnego z partnerem, który już na drugi dzień odczuł pierwsze objawy takie jak sucha skóra, swędzenie, pieczenie, lekki ból. Jednak w dniu zarażenia uprawialiśmy po seksie oralnym seks klasyczny i doszło do przeniesienia wirusa HPV do pochwy. Na trzeci dzień od zarażenia, maksymalnie czwarty zaczeliśmy brać już Heviran 800mg co 5 godzin i smarować genitalia kremem Hascovir Pro. Leczenie więc nastąpiło już przy pierwszych mało widocznych czerwonych "kropeczkach" na genitaliach. Objawy takie jak pieczenie, ból, swędzenie itp zniknęły bardzo szybko, bo w przeciągu jakichś dwóch dni. Jednak bez żadnej przerwy leczymy się już w ten sposób trzy tygodnie a "kropeczki" nadal są tylko bledsze i widać, że lek działa, jednak nie wiem czy wystarczająco.  Ile jeszcze może trwać leczenie i czy można ten lek stosować tak długo w takich dawkach? Według lekarza do trzech tygodni na pewno, ponieważ chodzimy na wizyty regularnie. Żadne z nas nie ma zaburzeń układniu odpornościowego i prowadzimy zdrowy tryb życia.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udać się do lekarza dermatologa lub odpowiednio do ginekologa i urologa, po badaniu będzie mozna coś więcej powiedzieć. Jezeli objawy nie minęły konieczne jest rozszerzenie diagnostyki.