Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opryszczka na ustach po przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych Daylette

Od dwóch miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne Daylette i przez ten okres czasu cały czas wyskakują mi na ustach opryszczki (przez 2 miesiące ok. 7). Dawniej przed wzięciem pierwszego opakowania opryszczki wyskakiwały mi co kilka miesięcy. Czy to może być wina akurat tych tabletek czy samego przyjmowania hormonów?
ponad rok temu

Trądzik - podstawowe informacje

Witam, tabletki antykoncepcyjne nie wywołują opryszczki. Do czynników wyzwalających zalicza się: UV, gorączkę, miesiączki, ciąża, stosunki płciowe. Proponuję: Heviran 800 mg 1x1 tabl przez 3 miesiące Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0

Przyczyną występowania opryszczki jest wirus, więc antykoncepcja nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli infekcje się powtarzają świadczy to o spadku odporności. Należy udac się do lekarza, który zaleci doustną kurację specjalnym preparatem przeciwwirusowym, który jednocześnie przywróci odporność. Leczenie zewnętrzne jest mało skuteczne i nie zapobiega nawrotom.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy