Opryszczka na ustach w 21 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 21 tc i pojawila mi sie opryszczka na ustach zastanawiam sie czy to grozne dla dziecka bo opinie slyszalam rozne. Chcialam zaznaczyc ze w tym okresie zimowym zawsze tzn od dobrych kilku lat co roku czasem nawet dwa razy do roku pojawia sie u mnie opryszczka w tym samym miejscu. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Z tego co Pani pisze to opryszczka nawrotowa. Proszę uważać by przez przypadek nie przenieść jej na narządy płciowe. Opryszczka nawrotowa na ustach nie jest groźna dla dziecka.

Milena Lubowicz

Groźna dla dziecka byłaby opryszczka narządów rodnych.
Pozdrawiam