Opryszczka u 4,5-miesięcznego dziecka

Witam serdecznie. Mój 4,5 miesięczny synek został na weekend u babci. Niestety dzisiaj gdy go odbieralam zauwazylam, że zaczeła jej się robić opryszczka (zaczerwienienie nad warga). Babcia nie zdawała sobie z tego sprawy i nie zachowała zasad ostrożności. Czy synek mógł się zarazić jeśli nie pojawily się u niej pęcherzyki? Po czym rozpoznam opryszczki u synka? Czy mam jechać od razu do szpitala czy do przychodni? Jak wygląda leczenie i czy ryzyko poważnych powikłań istnieje zawsze?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istniało ryzyko zarażenia. Proszę jednak nie wpadać w panikę. W przypadku pojawienia się u dziecka zmian w okolicy warg proszę udać się do lekarza.