Opryszczka u chłopaka a możliwość zarażenia

Mój chłopak dostał opryszczki, zdrade wykluczam bo on nie jest z tych. Wiem że kiedyś wcześniej miewał tego wirusa. Czy ja która nie miałam jej nigdy a jestem przeziebiona mogłam go zarazić jakimś wirusem która to spowodowala kiedy ja nie mam żadnych objawów? A jak nie to w jaki sposób mógł tego dodać gdyż nie miał kontaktu z ludźmi z opryszczka? I po jakim czasie opryszczka się nie zaraża?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wirus opryszczki jest wirusem latentnym, tj. bytuje w naszym organizmie, nawet wtedy kiedy nie mamy charakterystycznych objawów. Objawy, tj. zmiany skórne pojawiają się natomiast najczęściej w czasie spadku odporności, tj. w czasie infekcji, przegrzania, wyziębienia, itd. Teoretycznie istnieje zatem takie prawdopodobieństwo, że Pani zaraziła partnera infekcją "oddechową" co wyzwoliło opryszczkę.