Opryszczka u dziecka a kontakt z kobietą w ciąży

Jestem w 29 tygodniu ciąży. Ostatnio zauważyłam u mojego starszego dziecka opryszczkę na ustach. Wystraszyłam się i wykonałam badania na HSV (gdyż nie przypominam sobie, żebym ja kiedykolwiek miała takie objawy)- IgG wyszło dodatnie, IgM ujemne. Bardzo proszę o interpretację wyników. Dziękuję.

Witam.
Wynik wskazuje, że miała Pani w przeszłości kontakt z wirusem opryszczki i występują przeciwciała odpornościowe.
Ponad 90% populacji jest przewlekle zakażona tym wirusem (miała kontakt), który bytuje sobie w organizmie ujawniając się przy spadku odporności np. przy infekcji, po intensywnym opalaniu.