Opryszczka w 24 tygodniu ciąży

Witam! Jestem w 24 tygodniu ciąży. Wyskoczyła mi opryszczka na ustach. Czy mam się jej obawiać i czy mogę coś użyć ?

Witam,
czy zmiany opryszczkowe pojawiły się po raz pierwszy czy już wcześniej występowały?
Jeżeli po raz pierwszy to jest to zagrożenie dla rozwijającej się ciąży, jednak bardziej niebezpieczna jest opryszczka genitalna.
Należy włączyć leczenie acyklowirem (tabletki, maści) oraz wit.B
Proponuję wizytę u ginekologa/lek. rodzinnego i odpowiednie postepowanie.
Ponadto: http://parenting.pl/portal/opryszczka-w-ciazy

pozdrawiam