Opryszczka w fazie końcowej

witam serdecznie. ma opryszczke w fazie koncowej tj strupek probowalam masc z witamina A niestety nie pomaga. co najszybciej ja pomoze wyleczyc? dziekuje

Małgorzata Panek

Opryszczka jest spowodowana przez wirusa. Maści na opryszczkę łagodzą objawy i przyspieszają gojenie tylko jeśli są zastosowane zaraz po pojawieniu się zmian opryszczkowych. W przypadku nadkażenia zmiany może być wskazany antybiotyk w maści, a w innym przypadku należy poczekać aż zmiana zniknie. W razie wątpliwości proszę udać się do pediatry.
Pozdrawiam

 Lek. MaĹgorzata Panek

na tym etapie konieczny już tylko "doktor czas"
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk