Opryszczka w okolicy łechtaczki

Witam mam opryszczke kolo lechtaczki jest zazwyczaj jedna dwie krostki i przebiega lagodnie tylko swędzi i znika w ciagu 6 dni nie przeszkadza mi to za bardzo.Ale dziwi mnie to ze powraca wydeje mi sie ze zbyt czesto bo co miesiac a nie raz nawet co dwa tyg. Czy to normalne? Czy isc z tym do lekarza czy spróbowac domowych sposobow? Anna

Aleksander Ropielewski

W takiej sytuacji warto skontaktować się z lekarzem, ponieważ możę to nie być opryszczka, a jeżeli jest to nawracająća opryszczka, to warto leczyć ją doustnym preparatem zawierającym acyklowir.