Opryszczka wargowa a stosowanie acyklowiru

Witam! Mam opryszczkę wargową od dziecka. Pogodziłam się z tym, że moje usta nie zawsze wyglądają estetycznie. Przez własną głupotę zaraziłam swego chłopaka. (Miałam już struoki, gdy się całowaliśmy, więc nie sądziłam, że wirus jeszcze na nich jest). Pojawiły mu się pęcherzyki na ustach i od dwóch dni boli go głowa. Chciałam się zapytać, czy do takiego zwykłego typu wirusu bez poikłań można stosować kurację acyklowirem? A także, czy te bóle głowy mogą być wywołane zapaleniem opon mózgowych?

Aleksander Ropielewski

Bóle głowy mogą być powodowane zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych, chociaż jest to bardzo mało prawdopodobne, jednak nie można tego wykluczyć bez przeprowadzenia badania. Standardowo nie ma konieczności stosowania acyklowiru doustnie, a jedynie miejscowo.