Opryszczka wargowa i napuchnięte usta

Dzień dobry. Mam dużą opryszczkę wargową i lekko napuchnięte usta. Pracuję w domu starców,gdzie nasi podopieczni zmagają się z różnymi chorobami i zastanawiam się,czy mogę mieć z nimi kontakt.Czy w tym okresie mogę się od nich łatwiej czymś zarazić oraz,czy ja, tylko przez przebywanie z rezydentami mogę narazić ich na jakieś zakażenie?

Lek. Tomasz Budlewski

Na pewno konieczne jest wzmożenie higieny osobistej i aby nie było np kontaktu z opryszczką a następnie kontaktu z podopiecznym. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, sądzę, że są wskazania do zastosowania odpowiedniego leczenia i otrzymania zwolnienia lekarskiego.