Opryszczka wargowa, spuchnięte usta oraz ból gardła i głowy

wczoraj wystąpiła u mnie opryszczka na ustach. dzisiaj mam spuchnięte usta i opryszczkę wszędzie wokół ust i pod nosem. na dodatek boli mnie gardło a także głowa w okolicy skroni. mam uczucie jakby bolały mnie włosy. co mi dolega i jak to wyleczyć. proszę o szybką odpowiedź.

Witam, najprawdopodobniej cierpi Pani na infekcję wirusową górnych drób oddechowych, jednak nie wszystkie informacje Pani podała - czy Pani gorączkuje, kaszle, odksztusza plwocinę? Według dostępnych danych nie wymaga Pani leczenia przeciwbakteryjnego, na usta proponuję maść wielowitaminową (na ZOvirax jest za późno), paracetamol przeciwbólowo - jeśli natomiast występuje gorączka, szczególnie powyżej 38 stopni proszę się zgłosić do lekarza. Jeśli objawy nie ulegną zmniejszeniu w ciągu 2 dni również proszę zapisać się na wizytę.