Opryszczka wargowa u matki a możliwość zarażenia dwumiesięcznego dziecka

Witam mam dwumiesiecznego synka, i mam pytanie odnosnie opryszczki poniewaz pojawila mi sie na ustach czy jest to nie bezpieczne dla tak malego dziecka ? Mam nosic maske ? Prosze o rade

Aleksander Ropielewski

W miarę możliwości należy unikać kontaktu bezpośredniego i unikania przenoszenia zakażenia droga kropelkową, w takim wypadku maseczka może pomóc, jednak zważywszy na bliskość kontaktów matki z noworodkiem może być trudno. Samo zakażenie nawet u noworodków zwykle nie jest niebezpieczne.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

aby uniknąć przeniesienia wirusa opryszczki proszę nie dotykać ustami dziecka ani niczym z czym Pani usta miały kontakt. Wirus przenosi się przez wirusa z uszkodzonymi powłokami lub przez śluzówki. Może się to objawiać u dziecka zapaleniem jamy ustnej dziąseł i gardła.

Pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeżeli ma Pani, kontakt bezpośredni to moze zarazić syna. Zalecam udac sie do lekarza celem wdrozenia odpowiedniego leczenia. Pozdrawiam