Opuchlizna a wzrost ósemki

Witam. Zauważyłem że rośnie mi bardzo powoli górna ósemka około pół roku temu. Na początku była to tylko dziura w dziąśle a z czasem zaczeła wystawać górna część zęba lecz tak jest do tej pory. Miewałem bóle gardła w tym okresie bóle szczęki , głowy. Poźniej się wszystko uspokoiło lecz teraz to jakaś tragedia boli mnie bardzo szczęka najbardziej w kącikach czasem skronie gardło jest jakby opuchnięte zaczerwienione i niebolesne i jakby wezly w kątach szczeki byly powiekszone Czy to od tej ósemki?

Opisane przez Pana dolegliwości mogą pochodzić od wyrzynającej się ósemki, jednak konieczne jest badanie stomatologiczne ( też RTG pantomograficzne ) do oceny stanu miejscowego.