Opuchlizna brzucha, nóg i stóp z powodu kręgosłupa

Szanowni lekarze mój tata ma problem z kręgosłupem ma lekkie skrzywienie był u lekarza od kręgosłupa stwierdził że to samo przejdzie .Na dzień dzisiejszy spuchł mu brzuch oraz nogi i stopy . Szanowni państwo czy może tak się dziać od kręgosłupa ? Lekarz rodzinny nie ma pojęcia od czego to jest śmiał się że tato przytył gdzie to bzdura ma tata 55 lat ma cukrzyce wrzody na zołądku oraz nadciśnienie czy mogę prosić o jakąś pomoc z strony państwa dlaczego mu napuchły nogi i stopy z góry dziękuje

Renata GrzechociĹska

Witam.
Jest mała szansa, że objawy te spowodowane są dolegliwościami kręgosłupa. Konieczna jest dokładna diagnostyka. Należy wykonać USG jamy brzusznej, rozpocząć diagnostykę kardiologiczną, ewentualnie nefrologiczną.
Pozdrawiam