Opuchlizna ciała, stres u 56-latki

mam 56 lat i mam problem ze swoją wagą prowadzę raczej siedzący tryb życia mamciągły stres ostatnio jestem spuchnięta

Rozumiem, że podejmowała Pani już próby obniżenia wagi?
Jeśli nie, to na początek zachęcam do zrobienia badań kontrolnych oraz skorzystania z pomocy dietetyka. Jeśli lekarz wykluczy inne somatyczne choroby, a ruch, dieta czy pomoc dietetyka nie przyniesie rezultatów, będzie to oznaczało problem o podłożu psychicznym, a wówczas najlepiej skorzystać z pomocy psychologa.