Opuchlizna dolnej wargi ust

Od jakiegoś miesiąca co kilka dni dziwnie, miejscowo puchnie mi wewnętrzna dolna warga ust - w miejscu czubka dolnych zębów. Odczywam spuchnięcie i tracenie czucia wargi od wewnątrz. Silną reakcję wywołuje jedna konkretna pasta do zębów znanej firmy, po jej użyciu natychmiast bolą zęby, po 1-2 godz. schodzi mi jakaś "błona" śluzowa policzków. Dziś jednak warga spuchła mi (co widać w lustrze, jakby wodnisty pęcherz wzdłuż linii styku z trzonami dolnych zębów) bez użycia tej pasy. Co się dzieje?

Koniecznie powinien Pan udać się na konsultację do gabinetu stomatologicznego. Należy przeprowadzić diagnostykę - bez obejrzenia stanu obecnego nie można wdrożyć leczenia.