Opuchlizna dziąsła, ból gardła, ucha i głowy a ósemka

Witam! zaczeła mi doskwierać tzw ósemka , spuchnięte dziąsło wokół niej. najgorsze jest to że sam ząb nie boli bo jest prawie cały na wierzchu troszke przykrywa go dziąsło , boli mnie gardło , ucho i głowa , cała jama ustna jest żółta i biała , czy to przez tego zęba czy raczej zapalenie gardła ? jestem zapisany do dentysy , ale sam ząb nawet nie boli jedynie dziąsło spuchnięte , to gardło doskwiera :( i ucho czasem z głową zaboli , płukam szauwią denotseptem żelami i nic już tydzień tak :(

Przyczyną dolegliwości najprawdopodobniej jest właśnie ta ósemka. Można ją usunąć bądź przeprowadzić zabieg plastyki dziąsła. Konieczna wizyta w gabinecie stomatologicznym.